Ne tedd tönkre az új hokifelszerelésedet rossz bánásmóddal. Tanácsokat és tippeket adunk neked, hogy előnyben maradj, megnézzük, hogyan ápold a hokifelszerelésedet, hogy az a lehető leghosszabb ideig tartson a család pénztárcájának megelégedésére.
Sorozatunk hobbi hokisok számára folytatódik. Tanácsot adtunk, hogyan ápold a korcsolyádat közvetlenül a vásárlás után, és hogyan hosszabbíthatod meg a hokikorcsolya élettartamát a rendszeres használat során. Itt az ideje, hogy belemerüljünk a hokiütő ápolásának rejtelmeibe.
A fennmaradó részben pedig arról fogsz olvasni, hogyan kell megfelelően ápolni a hokikesztyűket.
Bemutatjuk a toll és az ütő felső végének különböző típusú pászkázását. A sorozat végén elmondjuk, mi az a grip, és hogyan kell elkészíteni. Ha még nem választottál hokiütőt, ebben is segítünk a tanácsadásunkban.
Amikor hokiütőt vásárolsz, a hosszát a magasságodhoz kell igazítani. A legegyszerűbb lépés, ha egyszerűen levágjuk az ütőt. Jozef Golonka óta az aranyszabály az, hogy a hokiütődnek az orrodig kell érnie, amikor mezítláb vagy.
A támadó játékosok azonban szeretik ennél lejjebb vágni az ütőjüket, hogy jobban manőverezhessék a korongot a sarokban a palánkok közelében. A védők viszont ennél hosszabbra szeretik vágni az ütőjüket, hogy messzebbre elérjenek vele. De soha ne menj el a végletekig azzal, hogy több tíz centiméterrel vágatod le az ütőt. Az ütő vége legfeljebb 2-3 cm-re legyen az orrodtól.
Beállítottad a hokiütőt pontosan a magasságodhoz, akkor itt az ideje, hogy be is tekerd az ütőt. A hokiütő tollnál és felső végénél is többféleképpen lehet pászkázni. A leggyakoribb a toll pászkázásnál, hogy a tollat a sarkától a végéig betekerik. Leragasztod a szalaggal a hokiütő hegyét, majd az egész tollat.
Az ilyen típusú pászkázásnak köszönhetően a toll teljes felületén súrlódás keletkezik, és a korong nem csúszik le róla. Viszont a betekerés után a toll nehezebb. Ha könnyebb tollat szeretnél, akkor a toll mentén oldalt használd a szalagot. Dörzsöléskor ugyanazt a funkciót látja el, de kevesebb a pászka, a toll könnyebb és jobban csúszik a jégen.
A hokiütő felső végére kétféle grip a legelterjedtebb. A grip lehet egyrétegű, vagy többrétegű. Ha a grip csak egyrétegű, egyszerűen csak tekerd körbe a hokiütő tetejét. Megkapod így a szükséges súrlódást, a grip nem változtatja meg a hokiütő alakját, és nem növeli a súlyt. Azonban nem védi meg a tenyeredet az éles szélektől, amelyeket nemcsak a kezeden, hanem a kesztyű tenyerén át is érezhetsz.
A többrétegű grip megváltoztatja a hokibot alakját és növeli a súlyát. Viszont jutalmul jobban védi a kezedet, és az ütő kevésbé fog kiesni a kezedből. A hokiütőre úgy tekerd fel a gripet, hogy a griptekercset az ütő tetejére tekered, és létrehozod a kívánt formát. Nincs szabály a helyes formára, mert mindenkinek más igényei vannak. Ezután tekerj egy fedőréteget az ütő tetejére, úgy mint az első esetben.
Valószínűleg már észrevetted a hokiütőn a grip feliratot. Ez a szó azt jelenti, hogy a hokiütődön már van egy extra réteg gumiszerű anyag, amely növeli a súrlódást. Az ütő jobban érzi magát a kezedben, és nem csúszik ki még nedves állapotban sem. Ha még nincs rajta, de szeretnél, kétféleképpen is készíthetsz otthon gripet.
Minden jog fenntartva, © 2002-2024 Sportega