Hogyan cseréljük ki a törött tollat


2 perc olvasás

Egy repedt toll nem ok arra, hogy az egész hokiütőt lecseréld. Általában az amatőr hokiütőknél elég lesz a toll cseréje. Az egy darab kompozitból vagy fából készült hokiütők kivételes esetnek számítanak.

Mielőtt kicserélnéd a tollat, fontos megérteni, hogy a törött toll cseréje után a hokiütő jellemzői és viselkedése megváltozik. Az ütő súlypontja és súlya is megváltozik, és ez a változás tükröződik a lövésben és a korong irányításában.

Útmutató a hokiütő tollának cseréjéhez

A törött kompozit hokiütőt vágd le egy finom fogazású fűrésszel ott, ahol a nyak véget ér, és ahol a shaft kezdődik. A vágást a lehető legmerőlegesebben végezd. Tisztítsd meg az esetlegesen előforduló egyenetlenségeket vasreszelővel. Ha cserélhető tollal rendelkező hokiütőd van, húzd ki a törött tollat egy csavar segítségével, amelyet csavarozz be toll maradék részébe a szárban. Ez könnyen megy, miután alaposan felmelegítetted a hőlégfúvóval, egy fogó segítségével.

Ma már minden toll szabványos méretű, amely a legtöbb hokiütőhöz illeszkedik. Kivételt képeznek a keskenyebb nyakú tollak. Ha reszelővel megigazítottad a nyakat, vagy nincs már rajta elég ragasztó, töltsd fel újra forró ragasztópisztollyal.

A hőlégfúvó pisztoly segítségével egyszerre melegítsd fel a hokiütő tollának nyakát és a hokibot szárának végét. Melegítsd addig, amíg a ragasztó képlékeny nem lesz, majd lassan csúsztasd a tollat a szárba. Hagyd legalább egy órán át hűlni, majd késsel vágd le a felesleges ragasztót. Az illesztést eltakarhatod ragasztószalaggal.

Soha ne használj nyílt lángot a melegítéshez. Visszafordíthatatlan károk keletkeznének a toll és a hokibot szerkezetében.