Kereskedelmi feltételek


Amelyek 2020.12.10-től érvényesek a www.sportega.hu honlapon található online üzlet termékeinek eladására vonatkoznak, amelyet a Sportega s. r. o. társaság üzemeltet, cégjegyzékszám: 26904241, a társaság székhelye 60200 Brno, Čechyňská 16, Csehország, és a Brno város cégbíróságán van nyilvántartva a C szakasz 44355 részében.

1. Bevezető Rendelkezések

1. Ezek a kereskedelmi feltételek (tovább a szövegben „kereskedelmi feltételek”) a Polgári Törvénykönyv 89/2012. Sz. törvény 1751 § 1 fejezetével összhangban szabályozzák a Brno, Čechyňská 16, Csehország, székhelyű, cégjegyzékszám 26904241, amely a Brnói cégbíróságon vezetett kereskedelmi nyilvántartás C szakaszának 44355 bekezdésében van bejegyezve, Sportega. Cz s.r.o. társaság (tovább „eladó“) a szerződő felek kölcsönös kötelezettségeit és jogait, amelyek az eladó és egy másik természetes személy (a továbbiakban: „vevő“) között az eladó online áruházán keresztül kötött adásvételi szerződéssel (a továbbiakban: „adásvételi szerződés“) vagy annak alapján keletkeznek.

2. A kereskedelmi feltételek nem vonatkoznak azokra az esetekre, amikor a terméket vásárolni tervező személy jogi személy, vagy olyan személy, aki a termék megrendelésekor a vállalkozói tevékenysége keretében vagy önálló hivatása során jár el.

3. A kereskedelmi feltételektől eltérő rendelkezésekről a felek az adásvételi szerződésben állapodhatnak meg. Az adásvételi szerződésben eltérő megállapodások előnyt élveznek a kereskedelmi feltételek rendelkezéseivel szemben.

4. A kereskedelmi feltételek rendelkezései az adásvételi szerződés elválaszthatatlan részét képezik. Az adásvételi szerződés és a kereskedelmi feltételek cseh nyelven készültek, és ez a változat az eredeti változat magyar nyelvű fordítása. Az adásvételi szerződés kizárólag cseh nyelven készülhet.

5. A kereskedelmi feltételeket eladó módosíthatja vagy kiegészítheti. A jelen rendelkezés nem érinti a korábbi kereskedelmi feltételek hatálya alatt keletkezett jogokat és kötelezettségeket.

2. Felhasználói Fiók

1. A honlapon történt regisztráció alapján a vevő beléphet a saját felhasználói felületére. A vevő a saját felhasználói felületéről a termék megrendelését végezheti el (tovább a szövegben „felhasználói fiók“). Abban az esetben, ha az üzlet internetes felülete lehetővé teszi, a vevő regisztráció nélkül, közvetlenül az üzlet internetes felületén keresztül rendelheti meg a terméket.

2. A honlapon történt regisztrációkor illetve a termék vásárlásakor a vevő helyes és helytálló adatokat kell, hogy megadjon. A felhasználói fiók adatait a vevő az adatok megváltozásakor aktualizálnia kell. A vevő által megadott felhasználói fiókban lévő adatokat illetve a termék vásárlásakor megadott adatokat az eladó helytállónak fogadja el.

3. Belépés a felhasználói fiókba felhasználói névvel és jelszóval van biztosítva. A vevő köteles a felhasználó fiók eléréséhez szükséges információkkal kapcsolatos titoktartást megőrizni.

4. A vevő nem jogosult harmadik fél számára engedélyezni a felhasználói fiók használatát.

5. Az eladó törölheti a felhasználói fiókot, különösen abban az esetben, ha a vevő a felhasználói fiókját több, mint 1 évig nem használja, vagy abban az esetben, ha a vevő megsérti az adásvételi szerződés kötelezettségeit (beleértve a kereskedelmi feltételeket is).

6. A vevő tudomásul veszi, hogy a felhasználói fióknak nem kell mindenkor elérhető lenni, különös tekintettel a felhasználó hardver és a szoftver szükséges karbantartására, vagy a harmadik fél hardverének és szoftverének karbantartása miatt.

3. Adásvételi Szerződés Megkötése

1. A termék bármilyen bemutatása a webáruházban csak tájékoztató jellegű és eladó nem köteles adásvételi szerződést kötni ezekre a termékekre.

2. A webáruház tartalmazza a termékről szóló információkat, ideértve az egyes termékek árát is. A termékek árai 27% ÁFA-val és összes kapcsolódó díjjal vannak megadva. A termék ára addig marad érvényben, amíg az áruház internetes felületén látható. Ez nem érinti eladó adásvételi szerződéskötési lehetőségét egyénileg megállapodott feltételek esetén.

3. A webáruház tartalmazza a termék csomagolásával és szállításával kapcsolatos információkat is. A csomagolással és termékszállítással kapcsolatos költségekről szóló információk a webáruházban csak abban az esetben érvényesek, ha a terméket a Cseh Köztársaság területén kézbesítik.

4. A termék megrendelése után vevő kitölti a megrendelési űrlapot a webáruházban. A megrendelési űrlap különösen a következőkről szóló információkat tartalmazza:

  • a megrendelt termékről (a megrendelt árut a vevő a webáruház elektronikus „bevásárlókocsijába” helyezi),
  • a fizetési módról, a kívánt kézbesítési módról, és
  • információt a termék szállításával kapcsolatos költségekről (a továbbiakban „rendelés“).

5. Mielőtt a vevő elküldené a megrendelést az eladónak, lehetősége van a megrendelő űrlapon megadott adatok ellenőrzésére és módosítására, és még lehetősége van a vevőnek a megrendelés során történt hibák észlelésére és kijavítására. A megrendelésben megadott adatokat eladó helyesnek tekinti. Az eladó rendszere a megrendelés átvétele után az átvételt a vevőnek e-mailben automatikusan megerősíti, mégpedig a vevő felhasználói fiókjában vagy a megrendelésében megadott e-mail címen (a továbbiakban „a vevő e-mail címe“).

6. Az eladó jogosult a megrendelés jellegének függvényében (termék mennyisége, a vételár nagysága, a várható szállítási költségek) vevő utólagos megerősítését kérni a megrendelésről (például írásban vagy telefonon).

7. A megrendelést a vevő e-mailen, telefonon, személyesen vagy az internetes felületen megadott feltételeknek megfelelő egyéb módon is leadhatja.

8. A szerződéses kapcsolat az eladó és a vevő között a megrendelés átvételének megerősítésével (elfogadásával) jön létre, amelyet az eladó a vevő elektronikus címére elektronikus postán küld el.

9. Vevő elfogadja a távközlési eszközök alkalmazását az adásvételi szerződés megkötésekor. A távközlési eszközök használatából eredő költségeket, amelyek kapcsolatban vannak az adásvételi szerződés megkötésével (az internet kapcsolattal, a telefonos beszélgetésekkel kapcsolatos költségek), a vevő saját maga állja, és ezek a költségek nem különböznek az alapkamattól.

4. A Termékek Vételára és a Fizetési Feltételek

1. A termék vételára és a szállításával kapcsolatos esetleges szállítási költségeket vevő eladónak a következő módon fizetheti ki:

  • a megrendelésben a vevő által megadott helyen történő készpénzes utánfizetés;
  • banki átutalással az eladó Raiffeisen Bank a.s. bankban vezetett bankszámlájára (a továbbiakban „eladó bankszámlája”);
  • bankkártyás fizetés;

2. A vételárral együtt vevő köteles megfizetni eladónak a termék csomagolási és szállítási költségeit a szerződésben megállapodott nagyságig. Kifejezetten eltérő rendelkezés hiányában, a továbbiakban érvényes, hogy a vételár részét képezik a termék csomagolásával és szállításával kapcsolatos költségek is.

3. Az eladó a vevőtől nem igényel előleget vagy ehhez hasonló jellegű egyéb kifizetéseket. Ez nem vonatkozik a Kereskedelmi feltételek 4.6 pontjában megadott termék vételárának előre fizetése kötelezettségre vonatkozó rendelkezésekre.

4. A készpénzes vagy az utánvétes fizetés esetén a termék vételára annak átvételekor esedékes árnak felel meg. A nem készpénzes fizetési mód esetében a vételár az adásvételi szerződés megkötésétől 7 napig érvényes.

5. Banki átutalás esetén vevő köteles a vételárat a díjfizetés közleményével együtt átutalni. Banki átutalás esetén vevő vételár kifizetési kötelezettsége a megfelelő összeg eladó számláján történő jóváíráskor minősül teljesítettnek.

6. Az eladó különösen abban az esetben jogosult a termék elküldése előtt a teljes vételár kifizetésének követelésére, ha a vevő oldaláról nem történt meg a megrendelés megerősítése (3.6. pont).

7. A vevőnek eladó által a termék árából biztosított kedvezmény esetében nem szabad együtt kombinálni.

8. Amennyiben az üzleti kapcsolatban megszokott, vagy ezt az általánosan kötelező jogszabályok határozzák meg, eladó az adásvételi szerződések alapján teljesített fizetésekről adóügyi bizonylatokat - számlákat állít ki vevőnél. Eladó általános forgalmi adó-alany. Az adóügyi bizonylatot - a számlát az eladó a beérkezett kifizetés után állítja ki a vevőnek és elektronikus úton küldi el, a vevő elektronikus címére.

9. Az értékesítés bizonyítékáról szóló törvény szerint az eladó számlát, csekket köteles kiállítani. Egy időben ezzel, köteles a kapott bevételt online regisztrálni az adóigazgatóságnál; műszaki hiba esetén, legkésőbb 48 órán belül.

5. Elállás az Adásvételi Szerződéstől

1. A vevő tudomásul veszi, hogy a rendelete szerint többek között nem lehet elállni az adásvételi szerződéstől a termék szállításáról, amely a vevő kívánsága vagy személye szerint volt módosítva, a termék szállításáról, amely gyorsan romlik vagy a szállítás után szétválaszthatatlanul össze lett keverve más termékkel, illetve a zárt csomagolásban történő szállításra vonatkozó adásvételi szerződéstől, amelyet a felhasználó a csomagolásból kivett és higiénikus okokból már nem lehet visszaküldeni, valamint a hang- vagy videofelvétel lejátszó illetve PC programok szállításáról, ha az eredeti csomagolás már meg van sértve.

2. Ha nem az 5.1 cikkelyben említett vagy egyéb esetről van szó, a vevő a Polgári Törvénykönyv 1829 § 1. fejezetével összhangban jogában van elállni a szerződéstől, és a termék átvételétől számított 14 napon belül. Ha az adásvételi szerződés tárgya többféle áru vagy több részletben történő kézbesítése, ez az időszak az áruk utolsó szállításának kézhezvételének napjától kezdődik. Az adásvételi szerződéstől való elállást a fenti mondatban megadott időn belül kell elküldeni az eladó által megadott módon és címre. Az adásvételi szerződéstől való elálláshoz a vevő felhasználhatja az eladó által biztosított minta nyomtatványt, amely a szerződési feltételek mellékletét képezi, vagy elektronikus űrlapot, amely a felhasználói részben található. A szerződéstől való elállást a vevő az eladó címére vagy az eladó e-mail címére küldheti el: info@sportega.hu.

3. Az adásvételi szerződéstől való elállás esetében a Kereskedelmi feltételek 5.2 pontja szerint az adásvételi szerződés a kezdettől szűnik meg. A vevő a terméket az adásvételi szerződéstől való elállás kézbesítésétől számított tizennégy (14) napon belül vissza kell, hogy küldje az eladó címére. Ha a vevő eláll az adásvételi szerződéstől, akkor őt terheli a termék visszaküldési költsége, még abban az esetben is, ha a termék természete miatt a postai szállítás nem lehetséges.

4. Az adásvételi szerződéstől való elállás esetén a vevő jogosult a szállítási költségek megtérítésére a legalacsonyabb összegben, még akkor is, ha eredetileg a drágább szállítási módot választotta.

5. Abban az esetben, ha a vevő a Kereskedelmi feltételek 5.2 pontja alapján áll el az adásvételi szerződéstől, akkor az eladó az elállás kézhezvételétől számított tizennégy (14) napon belül, ugyanolyan módon köteles visszatéríteni a vevő által kifizetett összeget, ahogyan az eladó a vevőtől kapta. Az eladó csak a vevő által visszaküldött termék esetében jogosult a vevő által nyújtott szolgáltatás visszatérítésére vagy egyéb módon, ha ebbe a vevő beleegyezik, és ezzel nem okoz a vevőnek többlet költséget. Ha a vevő eláll az adásvételi szerződéstől, akkor az eladó nem köteles a termék vevő általi visszaküldésétől hamarabb visszatéríteni a vevő által kifizetett összeget.

6. Az eladó jogosult a termékben esett kár összegének levonására a visszatérítendő vételár összegéből.

7. Amikor az eladó jogosult elállni a szerződéstől, az eladó szintén jogosult a szerződéstől elállni bármikor addig, amíg vevő át nem veszi a terméket. Ebben az esetben eladó vevőnek haladéktalanul visszafizeti a vételára, banki átutalással a vevő által meghatározott bankszámlaszámra.

8. Amennyiben az áruval együtt ajándékot is nyújtanak vevőnek, az eladó és vevő között létrejött ajándékozási szerződés létrejöttének feltétele, hogy amennyiben bekövetkezik a szerződéstől való elállás (az eladó vagy a vevő részéről), az ajándékozási szerződés az ilyen ajándékkal kapcsolatban hatályát veszti, és vevő köteles az ajándékot az áruval együtt visszaadni eladónak.

6. A Termék Szállítása és Átadása

1. Abban az esetben, ha a szállítási mód a vevő külön kérése szerint van egyeztetve, akkor a vevő viseli a kockázatot és a szállítási móddal kapcsolatos többlet költségeket. Ha eladó az adásvételi szerződés értelmében a terméket a vevő által a megrendelésben megjelölt helyre köteles leszállítani, vevő köteles a terméket a szállításkor átvenni.

2. Ha a vevő részéről felmerülő okok miatt az árut ismét kézbesíteni kell, vagy a megrendelésben eltérő módon kell kézbesíteni, vevő köteles az újbóli termékkézbesítéssel kapcsolatos költségek megfizetésére, illetve a kézbesítési móddal kapcsolatos költségek rendezésére.

3. A termék átvételekor a szállítótól vevő köteles ellenőrizni a termékcsomagolás sértetlenségét, és ha hibákat tapasztal, azonnal köteles jelezni a szállítónak. Ha a csomagoláson a csomagolásba történő jogosulatlan hozzáférés nyomai fedezhetők fel, vevő nem köteles átvenni szállítótól a küldeményt. Ez nem érinti a vevőnek az áruk hibáinak felelősségéből eredő jogait és a vevő egyéb jogait, amelyek az általánosan kötelező jogi előírásokból erednek.

Küldemény Átadása
A Biztonságos helyre történő kézbesítés kivételével a Szállító megkövetelheti, ha az a Küldő és a Címzett országában előírt, hogy a Címzett nagykorú legyen, és aláírja az ESCD-t vagy bármely más szükséges dokumentumot, vagy megadja a PIN kódot a küldemény átvételének igazolására. A Megrendelő és a Címzett elfogadják az elektronikus eszköz használatával történő átvételi igazolást, és nem jogosultak reklamációra a küldemény kézbesítésének elektronikus eszközzel történő igazolásával kapcsolatban. Bármely aláírás vagy PIN kód rögzítése elegendő bizonyítéknak minősül a küldemény kézbesítéséhez. Biztonságos helyre történő kézbesítés esetén a beszkennelt feljegyzés számít a küldemény kézbesítésének bizonyítékának. A küldemény a Címzettnek vagy egy másik személynek kerül átadásra, aki a Címzett kézbesítési címén tartózkodik, és a Szállítónak nem kötelessége ellenőrizni, hogy az illető valóban jogosult-e a küldemény átvételére. A Szállító kérhet további információkat vagy a személyazonosságot igazoló dokumentumot a kézbesítéskor. Ha a küldemény egy Szomszédnak, Biztonságos helyre vagy Tartalék címre kerül kézbesítésre, a Kézbesítő nem köteles tovább ellenőrizni, hogy a Címzett jogosult-e a küldemény átvételére a tartalék címen, és az ilyen személyt jogosultnak kell tekinteni. Amennyiben a küldeményt egy szállodába, kórházba, egyetemre, állami hivatalba vagy egyéb létesítménybe kézbesítik, amelyek rendelkeznek postai vagy más központi átvételi rendszerrel, a küldeményt oda is kézbesíthetik, kivéve, ha a Szállítóval másképp nem egyeztek meg még a küldemény feladása előtt.

7. A Hibás Teljesítésből Eredő Jogok

1. Eladó felelősséget vállal vevőnek, hogy a termék annak átvételekor hibátlan. Eladó különösen azért vállal felelősséget vevőnek, hogy abban a pillanatban, amikor a terméket vevő átvette:

  • a kiszállított termék rendelkezik azokkal a tulajdonságokkal, amelyekről megállapodtak, ha hiányzik ilyen megállapodás, rendelkezik azokkal a tulajdonságokkal, amelyeket az eladó vagy a gyártó leírt vagy reklámozott, vagy amelyeket a vevő elvárhat, tekintettel a termék jellegére,
  • a termék alkalmas az eladó által közölt rendeltetési célra, vagy amelyre a terméket általában használják,
  • a termék megfelel a szerződéses vagy a bemutatott minta minőségének, ha a minőséget vagy a bemutatást a szerződéses minta szerint vagy a bemutatódarab alapján határozták meg,
  • megfelelő minőségű, méretű vagy tömegű, és
  • a termék megfelel a jogi előírásoknak.

2. Ha a hiba az átvételtől számított hat hónapon belül jelentkezik, érvényes, hogy a termék már az átvételekor hibás volt.

3. Az eladónak kötelezettségei vannak a hibás teljesítéssel szemben, legalábbis olyan mértékben, amilyen mértékben a gyártó hibás teljesítésével kapcsolatos kötelezettségek fennállnak. Vevő jogosult a hibákból eredő jogai érvényesítésére, amely a fogyasztási cikkben az átvételtől számított huszonnégy (24) hónapon belül jelentkezik. Ha az értékesített terméken vagy a csomagolásán, a termékhez csatolt használati útmutatóban vagy reklámban más jogszabályokkal összhangban szerepel az az idő, amíg a termék felhasználható, a minőséggarancia vonatkozó rendelkezéseit kell alkalmazni. A minőségi szavatossággal eladó kötelezettséget vállal arra, hogy az áru a szavatossági idő alatt alkalmas lesz a megszokott rendeltetési célra történő használatra. Ha a vevő a termék hibájából eredő reklamációja jogos, akkor a hibás teljesítésből eredő jogok gyakorlásának időszaka vagy a jótállási időszak nem vonatkozik olyan időszakra, amely alatt a vevő nem használhatja az árut.

4. A kereskedelmi feltételek 7.3 cikkében szereplő rendelkezéseket nem alkalmazzák a hibák miatt csökkentett áron értékesített termékekre, a szokásos kopás miatt elkopott termékekre, a használt termékre a használatnak vagy a kopásnak megfelelő hibák mellett, amellyel a termék a vevő által történő átvételekor rendelkezett, vagy a termék jellegéből vevő nem élhet a hibás teljesítésből eredő jogaival, ha vevő a termék átvétele előtt tudta, hogy a termék hibás, vagy ha a hibáira az átvétel előtt eladó megfelelően figyelmeztette.

5. A termék hibájáért az eladó vállalja a felelősséget. Ha azonban az eladó által a hibákért való felelősség jogainak terjedelméről adott visszaigazolás javításra más személyt említ, aki közelebb van az eladóhoz vagy a vevőhöz, a vevő annál teljesíti a javításhoz való jogot, aki meg van határozva a javítás elvégzésére. Kivéve azokat az eseteket, amikor az előző mondat szerint egy másik személyt jelölnek ki a javítás elvégzésére, az eladó köteles elfogadni a panaszt bármely olyan létesítményben, ahol az eladott termék- vagy a nyújtott szolgáltatás választék tekintetében a reklamáció elfogadása lehetséges, vagy a székhelyén vagy a telephelyén. Eladó köteles vevőnek írásbeli igazolást adni arról, mikor érvényesítette ezt a jogát, mi a reklám tartalma, és a reklamáció ügyintézésének melyik formáját igényli vevő; továbbá a reklamáció ügyintézésének dátumát és módját, ideértve a javítás végrehajtásának dátumát és a javítás idejét, esetleg a reklamáció elutasításának indoklását. Ez a kötelezettség nem érvényes az eladó által a javítással megbízott egyéb személyekre.

6. A vevő a termék hibájából eredő jogait konkrétan az üzletekben vagy a +36 1655 5705 telefonszámon, illetve az info@sportega.hu e-mail címen keresztül gyakorolhatja.

7. Vevő a hiba közlésekor vagy a haladéktalanul a hibaközlés után közli eladóval, milyen jogot választott. A kiválasztott jogot vevő az eladó kifejezett engedélye nélkül nem módosíthatja; ez nem érvényes akkor, ha vevő a hiba javítását kérte, amely javíthatatlannak minősül.

8. Ha az áruk nem rendelkeznek az adásvételi szerződés 7.1. pontjában meghatározott tulajdonságokkal, a vevő kérheti az új áruk hibamentes leszállítását, ha ez a hiba jellege miatt nem aránytalan, de ha a hiba az áru egy részére vonatkozik, a vevő csak az alkatrész cseréjét kérheti; ha ez nem lehetséges, elállhat a szerződéstől. Ha azonban a hiba jellege miatt aránytalan, különösen, ha a hiba indokolatlan késedelem nélkül elhárítható, a vevőnek joga van a hiba ingyenes elhárítására. A vevőnek joga van az elhárítható hiba esetén is új árut vagy alkatrészek cseréjét kérni, ha a javítás utáni hiba megismétlődés vagy nagyobb számú hiba miatt nem tudja megfelelően használni az árut. Ebben az esetben a vevőnek joga van elállni a szerződéstől. Ha a vevő nem áll el a szerződéstől, vagy ha nem él az új áruk hibátlan leszállításával, alkatrészeinek cseréjével vagy az áru javításával, ésszerű kedvezményt kérhet. Vevő jogosult az arányos kedvezményre akkor is, ha eladó nem szállíthatja le neki az új, hibátlan terméket, nem cserélheti ki vagy javíthatja meg a terméket, illetve akkor is, ha eladó nem intézkedik a hiba javításáról a jogszabályban előírt határidőben, vagy a javításról történő intézkedése jelentős nehézséget okozna a vevőnek.

9. A felek eladó termékhibákból eredő felelősségével kapcsolatos jogokat és kötelezettséget eladó reklamációs rendje szabályozza.

8. A Szerződő Felek További Jogai és Kötelezettségei

1. A vevő a termék tulajdonjogát a termék vételárának maradéktalan kifizetése után szerzi meg.

2. A Polgári Törvénykönyv 1826. § 1.fejezet e.) bekezdésének értelmében az eladó semmilyen magatartási kódexszel nem kötődik a vevőhöz.

3. A fogyasztói panaszok megoldását az eladó a info@sportega.hu e-mail címen keresztül biztosítja. A panaszok megoldásáról az információt az eladó a vevő által megadott e-mail címre küldi el.

4. Az ADR-nek megfelelő Cseh Kereskedelmi Felügyelet (a fogyasztói jogviták peren kívüli rendezése) felel az adásvételi szerződésből eredő fogyasztói jogviták peren kívüli rendezéséért, a felügyelet székhelye 120 00 Prága, Štěpánská 567/15, IČ (cégjegyzékszám): 000 20 869, web oldal: https://adr.coi.cz/cs. A jogviták online rendezésére szolgáló platform a http://ec.europa.eu/consumers/odr internetes címen található, amelyet az eladó és a vevő közötti vitás ügyek rendezésére lehet használni.

5. A 120 00 Cseh Köztársaság, Prága-2, Štěpánská 567/15 székhellyel rendelkező Cseh Köztársaság Európai Fogyasztói Központja, internet elérési címe: http://www.evropskyspotrebitel.cz, az EU parlament és az Európai Tanács 2013. április 21-ei 524/2013 sz. rendelete a fogyasztói viták rendezéséről, valamint a módosított 2006/2004 sz. (ET) és a 2009/22/ES (a fogyasztói jogviták online rendezéséről) irányelvek szerint, kapcsolattartó pontként szolgál.

6. Az eladó a kereskedelmi engedély alapján jogosult az áruk értékesítésére. A kereskedelem ellenőrzését a hatásköre keretében a megfelelő kereskedelmi hivatal látja el. A személyes adatok védelmének felügyeletét a Személyes Adatvédelmi Hivatal végzi. A Cseh Kereskedelmi Ellenőrzési Hatóság többek között felügyeli a fogyasztóvédelemről szóló, módosított 634/1992 sz. törvény betartását.

7. A vevő a polgári törvénykönyv 1765. §-ának 2. bekezdése értelmében vállalja a körülmények megváltozásának kockázatát.

9. Személyes Adatok Védelme

1. A személyes adatok feldolgozása során az egyének védelméről és az ilyen adatok szabad áramlásáról, valamint a 95/46 / EK irányelv (az általános adatvédelmi rendelet) hatályon kívül helyezéséről szóló 2016/679 európai parlamenti és tanácsi rendelet 13. cikke értelmében a vevőre vonatkozó információszolgáltatási kötelezettség (a továbbiakban: „GDPR rendelet“), amely a vevő személyes adatainak feldolgozására vonatkozik az adásvételi szerződés teljesítése, az adásvételi szerződés tárgyalása és az eladó közjogi kötelezettségeinek teljesítése céljából.

10. Az Üzleti Információk Elküldése és a Sütik Tárolása

1. A vevő beleegyezik az eladó termékeivel, szolgáltatásaival vagy üzleti tevékenységével kapcsolatos információknak a vevő elektronikus címére történő elküldésébe, továbbá hozzájárul ahhoz, hogy az eladó kereskedelmi közleményeket küldjön a vevő elektronikus címére vagy a vevő telefonszámára. Az eladó a vevő személyes adatainak kezelésével kapcsolatban a tájékoztatási kötelezettségét az üzleti információk elküldésének céljaira a GDPR 13. cikke értelmében egy különleges dokumentummal teljesíti.

2. Vevő engedélyezi az úgynevezett sütik számítógépére tárolását. Ha lehetőség van a weboldalon történő vásárlásra és az eladónak az adásvételi szerződésben vállalt kötelezettségeinek teljesítésére úgynevezett sütik tárolása nélkül, úgy a vevő bármikor visszavonhatja az előző mondat szerinti beleegyezését.

11. Kézbesítés

1. A vevőnek az e-mail címére lehet kézbesítve.

12. Záró Rendelkezések

1. Ha webáruház használatával kapcsolatos jogviszony vagy az adásvételi szerződéssel létesített jogviszony nemzetközi (külföldi) elemet tartalmaz, a felek megállapodtak abban, hogy ezeket a Cseh Köztársaság jogrendje szabályozza. Ezzel nem érintik a fogyasztó általánosan kötelező jogszabályokból eredő jogait.

2. Az előző mondat szerinti jogválasztás nem fosztja meg a fogyasztót, aki végfelhasználó, a törvény rendelkezései által biztosított oltalom alól, amelytől a szerződés alapján nem lehet eltérni, és amelyet egyébként az Európai Parlament és az Európai Tanács 2008. június 17-i 593/2008 / ET rendelet 6. cikkének 1. bekezdése alapján alkalmaznának a szerződéses kötelezettségekre alkalmazandó jogról (római I).

3. Amennyiben a kereskedelmi feltételek bármelyik rendelkezése hatályon kívül került vagy érvénytelenné vált, az érvénytelen rendelkezés helyére olyan rendelkezés lép, amelynek értelme az érvénytelen rendelkezéshez a legközelebb áll. Az egyik rendelkezés érvénytelensége vagy hatályon kívülisége nincs hatással a többi rendelkezés érvényességére.

4. Az adásvételi szerződést és a kereskedelmi feltételeket eladó elektronikus formában tárolja, ami nem férhető hozzá.

5. A kereskedelmi feltételek mellékletét képezi az adásvételi szerződéstől való elállás mintanyomtatványa.

6. Az eladó elérhetőségei: szállítási cím Brno, Švehlova 80, 66451 Šlapanice, e-mail cím info@sportega.hu, telefon szám +36 1655 5705

Brno, 2020.12.10.