Fontos megtalálni a játékstílusodhoz megfelelő gripet, és sokszor nagy kihívást is jelent. Ha nincs megfelelő grip az ütő markolatán, fennáll annak a veszélye, hogy az ütő csúszik és véletlenül megfordul a kezedben, ami befolyásolhatja az ütést. Olvass tovább, és tanuld meg, hogyan kell kiválasztani a megfelelő padelütő gripet.
A padelütők esetében kétféle gripet különböztetünk meg - overgripeket és alapgripeket.
Minden padelütőnek már van egy alapgripje, amikor megvásárolod. A játékosok általában egy overgripet tekernek az ilyen típusú markolatra.
Csak akkor cseréld le az alapgripet, ha az olyan sokáig volt az ütőn, hogy a rátekert overgrip már nem tart.
Az overgrip egy olyan típusú grip, amelyet egy alapgripre kell feltekerni. Nem olyan drága, mint az alapgrip, ezért gyakrabban cserélheted. Például amikor elveszíti tulajdonságait, mint például a tapadást.
Mivel minden padelütő univerzális méretű grippel rendelkezik, így csak úgy lesz nagyobb lesz, ha több overgripet egymásra tekerünk. Az alábbiakban egy kis segítséget találsz, hogy mekkora overgrip szükséges az ütő markolatának növeléséhez.
Egy junior vagy női kisebb kéz számára általában elegendő egy overgrip az alapra. Ha túl sok, és a grip túl nagy, akkor maradhat csak az alapgrip , vagy akár el is távolíthatod az alapgripet, és csak egy overgrippel is feltekerheted az ütőt.
A legtöbb férfi számára egy overgrip is elegendő. De ha nagyobb a kezed, akkor a második overgripet is feltekerheted, és még nagyobbá teheted a markolatot.
A padel gripekhez néhány kiegészítő is tartozik, amelyek segítenek megakadályozni, hogy az ütő kicsússzon a kezedből, ha többet izzadsz, mint amennyit a grip képes felszívni.
Az úgynevezett hesacore gripeket az alapgrip helyett használják és overgrippel vannak körbetekerve. Megakadályozzák a nyél csúszását a sajátos formának köszönhetően. Ezenkívül megakadályozhatja a rezgésátvitelt a kézre, ami megelőzheti az esetleges sérüléseket.
Sok profi használja ezt a törülközőt. Egyfajta gyantát tartalmaz, amely segít szárazon és ragadósan tartani a kezet. Pályaváltáskor szokás használni. Nincs más dolgod, mint enyhén beledörzsölni a kezed, és az ütőd biztosan nem fog csúszni.
Minden jog fenntartva, © 2002-2024 Sportega