Hogyan gondoskodjunk a hokikorcsolyáról – 1. rész


4 perc olvasás

Ne tedd tönkre az új hokifelszerelésedet rossz bánásmóddal. Tanácsokat és tippeket adunk neked, hogy előnyben maradj, nézzük meg, hogyan ápold a hokifelszerelésedet, hogy az a lehető leghosszabb ideig tartson a család pénztárcájának megelégedésére.

A jégkorongosok számára készült sorozatunk nyitó pontjában tippeket adunk a korcsolyák ápolásához. A korcsolyázás nehéz sportág, ezért kezdjük el lazábban. Sorozatunk első részét a hokikorcsolya ápolásának szenteltük, és tanácsokat adunk, hogyan kezeld a korcsolyát közvetlenül a megvásárlás után.

A sorozat következő epizódjaiban megtudhatod, hogyan kell beállítani a hokikorcsolya pengéjét, hogyan kell pászkázni az ütőt és beállítani a méretét, vagy hogyan kell gondoskodni a hokikesztyűdről.

Ha még csak most gondolkodsz a vásárláson, és tanácsot keresel a megfelelő hokikorcsolya kiválasztásához, nézz be a tanácsadásunkba, és hagyd, hogy a profik végig vezessenek a hokikorcsolya kiválasztási folyamatán.

Tedd a korcsolyát a sütőbe vagy kemencébe

Új korcsolyát vettél, de mielőtt először kitaposnád, két dolgot kell tenned:

  1. Formázd a korcsolyát pontosan a lábadra forrólevegős kemencében vagy otthon a sütőben. Ha nem tudod, hogyan kell, készítettünk neked egy útmutatót.
  2. Egy másik fontos dolog, cseréld ki a korcsolyafűzőket. A gyártótól származó fűzők nem a legmegfelelőbbek sem a hosszuk, sem pedig az anyaguk miatt. Valószínűleg vágni fogják a kezedet, és alacsony a súrlódásuk, ami miatt a korcsolya kikötődik.

Tapasztalataink szerint a legjobb a 305 cm hosszú viaszos fűző.

Hokikorcsolyák

Nézd meg a hokikorcsolyákat

Hokikorcsolyák »

A fűző mérete számít

A korcsolyádat megformáztad, az új fűződ készen áll, és arra készülsz, hogy belefűzd a korcsolyákba. Ne fűzd be a fűzőt egészen a végéig. Hagyj ki 1 vagy 2 lyukat attól függően, hogy érzed. A lábad nem lesz annyira szoros, és szabadabbnak fogod érezni magad a jégen, ami hatékonyabb korcsolyázást eredményez.

Végül, a fűzőt egyszer tekerd körbe a lábadon a boka magasságában, amikor meghúztad - ezért kell hosszabb fűzőt venni. A körbetekerés a láb biztos érzetét kelti a korcsolyában, de nem befolyásolja a mozgékonyságot. Ne felejts el csomót kötni a fűzők végére. A cipőfűző így nem húzódik ki, amikor leveszed a korcsolyát, ami megkímél majd némi idegeskedéstől.

Ha nyom a korcsolya, megoldja a konyhai szivacs

Legtöbbünket az elülső nyelv nyom. Több megoldás is létezik. Ha nem oldja meg a problémát a felső két lyuk kihagyása fűzéskor, próbáld ki a következő tippeket:

  1. Nem húzd meg olyan erősen a fűzőt a korcsolya felső részén. Kompenzáld úgy, hogy az utolsó lyukat a bokád körül jobban meghúzod.
  2. Vegyél egy normál konyhai szivacsot, távolítsd el a durva részét, a maradékot alakítsd a láb fájó részének formájához, és egyszerűen helyezd a láb és a korcsolya közé. Lehet, hogy több próbálkozásba is kerül, mire megtalálod azt a méretet és szélességet, amely nem nyomja a lábad.

Végül, amikor leveszed, mindig lazítsd meg a korcsolyát úgy, hogy a lábad csak úgy kiessen belőle. Ne úgy húzd le, hogy a sarkadon át nyomod, mint egy tornacipőt. Megsérül így a hátsó nyelv, ami aztán nyomja az Achilles-ínt. Nemcsak nagyon kellemetlen és fájdalmas érzés, de a hátsó nyelv javítása szinte lehetetlen.